منوی دسته بندی

نگاه صدر جدولی

رفیقم طرفدار متعصّب یکی از تیم‌های معروف #فوتبال بود. یک روز با گلایه می‌گفت: این چه وضعیه چرا همیشه مربّی اینطور تاکتیک می‌چینه؟ چرا فلان بازیکن رو کم میاره داخل زمین؟ چرا فلان بازیکن، بد بازی میکنه؟ چرا تیم در بازی‌های حساس، تهاجمی بازی نمی‌کنه؟ و گلایه‌های زیاد دیگری که معلوم بود دلش پر است. ازش پرسیدم خب حالا این تیم تو جدول چندم هست؟ گفت با اختلاف ناچیز، نزدیک به صدر جدوله! گفتم: پس حرکت کلی تیم خوب است و این مشکلاتی که گفتی همیشه همراه همه‌ی تیم‌ها هست.
در زندگی مشترک نیز تیم زن و شوهر هیچ‌گاه کامل و بدون نقص نیست. اگر نقد و گلایه‌ای هم داریم مشکلات را با توجه به نتایج و موفقیت‌های کلی زندگی نگاه کنیم تا منصفانه و عادلانه قضاوت کنیم.
انصاف این است که فضای زندگی را در ذهن خود و دیگران با گلایه‌ها، منفی‌نگری‌های زیاد و پررنگ‌ کردن عیوب همسرمان متشنّج و خراب جلوه ندهیم. و با وجود یک مشکل (ولو اساسی) در بخشی از زندگی، نتیجه‌‌ی کلی و #منفی نگیریم و کل زندگی و تمام رفتارهای همسرمان را زیر سوال نبریم و البته نواقص موجود را با تلاش خود و راهنمایی مشاور دینی، برطرف کنیم.
حتماً زندگی شما زیباییهای پنهانی نیز دارد که تصوّر آنها به شما امید و لذتی دوباره هدیه می‌دهد. نگاه صدر جدولی در بسیاری از بخش‌های زندگی، روح تازه‌ای به تیم شما و همسرتان می‌دهد.

atarsina وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم