منوی دسته بندی

فرض کنید لال است

فرض کنید لال است ، فردی که لال است از او توقّع نداریم که نیازها یا محبّت خود را با زبان بیان کند بلکه زبان او همان رفتارهای اوست. در واقع سعی می‌کنیم تمام احساسات، منطق، حالات روحی، نیازها، گلایه‌ها و محبّت او را با ظاهر رفتارش تشخیص دهیم.

درست است که در زندگی مشترک، زن و مرد باید محبّت کلامی و گفتگو داشته باشند امّا یک تکنیک که می‌تواند ابراز محبّت کلامی و گفتگوی صمیمی بین شما را تقویت کند این است که فرض کنید همسر شما لال است و مجبورید تمام رفتارهای او را ترجمه کنید.در خصوص این مبحث شما میتوانید مقاله درسی از ادا بازی را مطالعه نمائید .
در این تکنیک مجبور هستید به ظاهر رفتارهای کوچک و بزرگ همسرتان و معنای آنها بیشتر دقّت کرده و برداشت‌های جالبی از رفتارهای او کنید. مثلاً اگر همسرم ظرف می‌شوید یا غذا می‌پزد یعنی دارد در دلش داد می‌زند من همسرم را دوست دارم که دارم برایش غذا درست می‌کنم یا اگر همسرم برای خانه نان و میوه خرید می‌کند یعنی دارد با زبان بی‌زبانی می‌گوید همسرم را دوست دارم که دارم به او خدمت می‌کنم. خودتان به تمام رفتارها و خدمت‌های ریز و درشت همسرتان دقّت کنید و از آنها برداشت‌های مثبت و عاطفی نمایید.
این روش می‌تواند توقّع فردی را که همسرش ذاتاً کم حرف یا خجالتی است و در ابراز‌ محبّت ضعف دارد تعدیل کرده و تا حدّی مانع سردی روابط آنها شود.در ادامه شما را با مقالات دیگر گروه سبک زندگی آشنا میکنم و امیدوارم که گره از مشکلات زناشویی شما برداشته شود .

atarsina وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم