منوی دسته بندی

دعا برای پنهان کاری شوهر 09034901631

شاخص دعا برای پنهان کاری شوهر

پنهان کاری همسران

دعا برای پنهان کاری شوهر ، پنهان کاری و دروغ از جمله اشتباهاتی است که می‌تواند تاثیری بسیار مخرب بر سلامت زندگی مشترک داشته باشد. در زوج‌های متاهل، پنهان کاری سبب بی‌اعتمادی و از بین رفتن صمیمیت می‌شود. مخفی کردن موضوعات از همسر می‌تواند دلایل متعددی از جمله ترس و خجالت از بازگویی حوادث پیش آمده یا اشتباهات انجام شده داشته باشد. بدون وجود اعتماد متقابل، زندگی مشترک ادامه نخواهد یافت و با مشکلات جدی روبه‌رو خواهد شد. اگر در زندگی مشترک شما و همسرتان پنهان کاری وجود دارد، زمان آن فرا رسیده که با اتخاذ راهکارهای مناسب، روند مخرب پنهان کاری و بی اعتمادی را متوقف کنید. خب همانطور که در مقاله قبل در مورد دعای مطیع شدن شوهر اطلاعات کاملی را در اختبارتان قرار دادیم ،شما میتوانید با خیالت راحت این مقاله را مطالعه نموده و زندگی خود را بهبود دهید .

درست است که در هر ازدواجی به کمی حریم شخصی نیاز هست، ولی حریم شخصی با پنهان کاری تفاوت زیادی دارد. درک تفاوت این دو موضوع و رعایت اصول اعتماد و صداقت در  ازدواج، کمک می‌کند بتوانیم رابطه سالم‌تر و پایدارتری را تجربه کنیم. وجود مخفی کاری یا وجود صداقت در ازدواج، بر کیفیت ارتباط همسران تاثیر به‌سزایی دارد. عدم پنهان کاری و به عهده گرفتن مسئولیت رفتارهای خود در یک رابطه عاطفی، باعث افزایش حس اعتماد و صمیمیت همسران می‌شود.

پنهان کاری

مخفی‌کاری حالتی است که آگاهانه تصمیم می‌گیرید تا اطلاعاتتان را از یک یا چند نفر پنهان کنید. به طور کلی ورای مقتضیات رازداری حرفه‌ای، زمانی که تصمیم می‌گیرید موضوعی را از دیگران مخفی کنید، از این واهمه دارید که مبادا برملا شدن این راز به خودتان یا دیگران آسیب بزند. علت اصلی پنهان‌کاری غالباً ترس از انتقام‌جویی و یا قضاوت شدن است. زمانی که رازتان به خطر می‌افتد، احساس می‌کنید که کنترلتان را بر این اطلاعات مهم از دست داده‌اید و ترس از واکنش‌های اطرافیان مشوش و نگرانتان می‌کند. در این شرایط مضطرب، هراسان، نگران و عصبانی می‌شوید و می‌خواهید خودتان را از مهلکه‌ی فاش شدن اسرار و فردی که ممکن است رازهایتان را برملا کند، دور کنید.

اگر برایتان سوال است که مخفی نگه داشتن یک موضوع خاص، شامل پنهان‌کاری می‌شود یا تلاش برای رعایت حریم شخصی است، از خودتان بپرسید که: “اگر فردی که این راز را از او مخفی می‌کنم، متوجه تمام حقیقت بشود، آیا از دست من عصبانی یا آزرده خاطر خواهد شد؟”اگر پاسختان مثبت است، در حال مخفی‌کاری هستید. برای مثال نگاه کردن فیلم‌های مستهجن یکی از رفتارهایی است که بسیاری از افراد آن را از همسرانشان مخفی می‌کنند. به همین نحو زاغ سیاه کسی را چوب زدن، فالگوش ایستادن و کسی را تعقیب کردن و به عبارتی تمام این کاراگاه بازی‌هایی که در مورد همسرتان انجام می‌دهید، نیز رفتارهایی است که همسران را به پنهان‌کاری وادار می‌کند. رفتار اول مصداقی از خیانت جنسی است و رفتار دوم واکنش متداول به خیانت است.شما میتوانید در ادامه مقاله دعای جلوگیری از خیانت شوهر را مطالعه نمائید . درهر حال هر دو مورد نمونه‌ی بارزی از پنهان‌کاری همسران است.

دلایل پنهان‌کاری

مخفی‌کاری زوجین دلایل متعددی دارد که مهم‌ترین آنها براساس نتایج یک پژوهش عبارت است از:

نخستین و مهم‌ترین دلیل پنهان‌کاری در زندگی مشترک، به ویژه از جانب زن‌ها این است که همسر پنهان‌کار رغبتی به صادق بودن ندارد و نگران است مبادا برملا شدن این راز همسرش را آزرده کند یا به رابطه‌شان آسیب بزند. در واقع همسران با این پنهان‌کاری‌ها سعی می‌کنند که با نارضایتی همسرشان مواجه نشوند.

شرمساری محرک دیگری برای مخفی‌کاری است، افرادی که یک رابطه عاشقانه را شروع می‌کنند، از این می‌ترسند که رفتارها و اعمال آنها نه تنها به نارضایتی عشق‌شان، بلکه منجر به از دست دادن او بشود.

مخرب‌ترین نوع پنهان‌کاری دقیقاً به همان رازی مربوط می‌شود که می‌ترسید فاش شدن آن نارضایتی همسرتان را در پی داشته باشد. واقعیت این است که مخفی نگه داشتن رازهایی که در هویتتان ریشه دارد، مانع از آن می‌شود که نامزدتان به خوبی شما را بشناسد و با عیب‌هایتان آشنا شود.

رازهایی که بنیان ازدواج را به خطر می‌اندازد

مخفی نگه داشتن رازهای مرتبط با موضوعات زیر بیشترین خطر را برای زندگی مشترک دارد:

  • خیانت و رابطه نامشروع
  • دیدار مخفیانه دوستان و خانواده
  • مشکلات شغلی
  • پرداخت نکردن قبض‌ها و صورت حساب‌ها
  • پول قرض دادن
  • اطلاع ندادن درباره ابتلا به بیماری
  • مخفی نگه داشتن اعتیاد یا سوءمصرف مواد مخدر
  • مشکلات حقوقی

عواقب پنهان کاری در زندگی مشترک:

۱_ پنهان کاری در رابطه نوعی فریبکاری است.صداقت همواره بهترین رویه است و مخفی‌کاری در موازین اخلاقی اکثر ما مترادف با دروغگویی است. اکثر ما فریبکاری و دروغگویی را فقط در مهلکه‌هایی سخت، مانند زمانی می‌پذیریم که برای نجات دادن زندگی دیگری یا جان سالم به دربردن از یک فاجعه تلاش می‌کنیم.

۲_مخفی نگه داشتن رازهای بزرگ نوعی فریب است. هر چه زمان بیشتری می‌گذرد، گفتن واقعیت سخت‌تر می‌شود.

۳_فریبکاری و گول زدن دیگران به بی‌اعتمادی دامن می‌زند. زمانی که اعتماد از بین می‌رود، دوباره به دست آوردن آن، به ویژه برای افرادی که به همسر یا نامزد خود خیانت کرده‌اند، بسیار دشوار است.

۴_پنهان‌کاری شوهر یا زن کانون خیانت است. از نظر پنهان داشتن واقعیت‌های مهم زمینه را برای فریبکاری یا خیانت بیشتر آماده می‌کند. حال آن که صادق و روراست بودن با شریک زندگی یک ارتباط صادقانه و صمیمانه را تقویت می‌کند.

۵_دروغگویی بنیان رابطه را سست می‌کند و زن و شوهر را از هم دور می‌کند. حتماً با ما موافق هستید که وقتی مچ فردی را هنگام دروغگویی می‌گیرید یا از پنهان‌کاری او پرده برمی‌دارید، علاقه‌تان به او کمتر می‌شود.

راهکارهای بازسازی اعتماد در رابطه

اگر مخفی‌کاری‌هایتان زندگی مشترکتان را به خطر انداخته است، با توجه به راهکارهای زیر می‌توانید دوباره اعتماد را به رابطه‌تان برگردانید:

تصمیم بگیرید که گذشته را با اتکاء به عشق خود فراموش کنید. از کنکاش درباره موقعیتی که اعتمادتان را خدشه‌دار ساخته است، دست بردارید.

ببخشید تا بخشیده شوید

اگر شما آن همسر خیانتکار، دروغگو و پنهان کار هستید، با تغییر دادن رفتارهایتان نشان بدهید که آن رفتارهای ناپسند را کنار گذاشته‌اید و دیگر راز، دروغ و خیانتی در رابطه‌تان وجود ندارد. کاملاً شفاف، صادق و روراست باشید.

کتاب‌های خودیاری مرتبط با تقویت یک رابطه‌ی مبتنی بر اعتماد را به تنهایی و با همسرتان مطالعه کنید.

با همفکری همسرتان اهداف خاصی را برای نجات زندگی‌تان تعریف کنید. شفاف و صادقانه درباره اهدافتان حرف بزنید و روند پیشرفتتان را مرتب بررسی کنید تا مطمئن شوید که همه چیز روبه‌راه است.

برای جلب اعتماد یکدیگر لازم است که هر دو نفرتان تعهدها و مسئولیت‌هایتان نسبت به یکدیگر و نسبت به زندگی مشترکتان را تجدید کنید.

همسر آزرده خاطر باید درد و ناراحتی خود را بیان کند. همسر پنهان‌کار باید بپذیرد که خیانت و دروغگویی او آسیبی جدی به رابطه‌شان زده است، با همسر خود همدردی کند و نشان بدهد که ناراحتی او برایش مهم است. این همدردی زخم‌های دیگری را التیام می‌دهد.

به حرف‌های یکدیگر با دقت گوش بدهید

صادق باشید، باید توانایی درک و بیان اینکه چرا رفتارهای بد رخ داده است را داشته باشید. نمی‌توانید با گفتن “نمی‌دانم” از خودتان سلب مسئولیت کنید. برای این که علت این پنهان کاری و علت دوباره تکرار نشدن آن را بفهمید، باید به سختی تلاش کنید.

از کلماتی که دعوا به راه می‌اندازد، استفاده نکنید. بدون آن که انگشت اتهام را به طرف همسرتان بگیرید و او را سرزنش کنید، درباره باورها و احساسات خودتان حرف بزنید. کلماتی مانند باید، هرگز و همیشه را از گفتارتان حذف کنید.

مسئولیت اعمال و تصمیم‌هایتان را به عهده بگیرید. حالت تدافعی جز به راه انداختن جرو بحث یا تشدید بحران فایده‌ای ندارد.

به یکدیگر یادآوری کنید که هر دو نفر حق دارید، در ازاء سوالاتی که درباره خیانت و مخفی‌کاری می‌پرسید، پاسخ‌هایی شفاف و صادقانه دریافت کنید.

بعد از در نظر گرفتن رفتار های مبنی بر اعتماد سازی و روانشناسی زناشویی

به توضیح دعا برای پنهان کاری شوهر می رویم .

خب سوال اینجاست که چه چیزی شوهر را وادار به پنهان کاری میکند ؟

برای رفع پنهان کاری شوهر اول رعایت اصول اخلاقی و روانشناسی و دستور العمل های مربوط به سبک زندگی قرآنی رو طی میکنیم و در مرحله بعد از آیات مهر و محبت استفاده میکنیم تا شوهر احساس دلگرمی و محبت بیشتری به همسر داشته باشد.

سوالات متداول

آیا دعا برای پنهان کاری شوهر وجود دارد؟

دعا برای پنهان کاری شوهر بعد از رعایت اصول اخلاقی و سبک زندگی سالم و قرآنی بدون شک تاثیرات بسزایی دارد .

چطور با رفتارمون جلوی پنهان کاری شوهر رو بگیریم ؟

جواب این سوال کاملا در مقاله تشریح شده و میتونید از ذین راه کار ها بهره مند بشید.

دعا برای پنهان کاری شوهر رو از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه دعا برای پنهان کاری شوهر از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی

چنانچه مطلب یا مشاوره ای در خصوص رفتارهای زناشویی و مشکلات  مختلف محیط همسرانه داشتید از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. این مقاله جزو مقالات گروه مطالب آموزشی بوده و شما میتوانید دیگر مطالب مهمی که برای شما عزیزان تنظیم شده را مطالعه نمائید .

adminatar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم