منوی دسته بندی

درسی از ادا بازی

درسی از ادا بازی همه‌ی ما با سرگرمی ادابازی آشنا هستیم. یک نفر تلاش می‌کند با حرکات بدن و بدون تکلّم، منظور خود را به دیگران برساند و دیگران باید از حرکات اعضای بدن و ایما و اشاره‌ی او مفهومی را که در ذهن اوست تشخیص دهند. و جالب این است که گاهی با یک ادای کوچک و ساده، هم تیمی‌های او به سرعت به یک مفهوم یا معنای سخت و طولانی پی می‌برند و با بازگو کردن آن برنده می‌شوند.

خب همانطور که در مقاله قبلی در مورد فرض کنید لال است در مورد زندگی زناشویی مطالب مفیدی را در اختیارتان گذاشتیم . زن و مرد باید بدانند در زندگی مشترک گاه رفتارها، عکس‌العمل‌ها و حالات ظاهری همسر، معنا و مفهومی عمیق دارند که باید با دقّت و توجّه، به مفاهیم و معانی آنها پی برده و عکس‌العمل متناسب و مطلوب را از خود نشان دهند. برایمان سوال شود چرا همسرم اخم کرده، چرا ناراحت است، چرا بی‌حوصله است، چرا درشت‌گویی می‌کند، چرا گوشه‌گیر شده است، چرا به فکر فرو رفته و چرا….؟

مهم آن است از کوچکترین عکس‌العمل‌ها، رفتارها، حالات، ایما و اشاره‌ی همسر نباید به سادگی گذشت چرا که در پشت آنها مقصود، معنا، نیّات و حرفهایی پنهان است که عدم توجّه به آنها شما را از همسرتان دور کرده و باعث سردی روابط می‌شود.
و البته باید به حال خوش همسر و رفتارهای بانشاط او نیز دقّت کرد و ریشه‌ی آن را جستجو کرد تا بدانیم چه عاملی سبب حال خوش او شده تا در آینده زمینه را برای تکرار و تداوم آن مهیّا کنیم. این مقاله هم مثل دیگر مقالات جزو گروه سبک زندگی بوده و شما میتوانید با مطالعه این مقالات نیاز های زندگی زناشویی خود را برطرف نمائید .

atarsina وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم