منوی دسته بندی

خطای بزرگ تحقیر

خطای بزرگ تحقیر یکی از اصول مهم همسرداری این است که رفتار و گفتار ما باعث تحقیر همسرمان نشود چرا که عامل مهمی در سرد شدن رابطه زن و شوهر است.

از مصادیق تحقیر همسر، شوخی‌های نامناسب مخصوصاً در جمع، تمسخر او با تغییر صدا و اشاره و یا بی‌احترامی کردن به اوست.
این کارها یقیناً ضربات سنگینی به رابطه شما می‌زند و در واقع دارید به دست خودتان به همسرتان اجازه می‌دهید که برای تقابل با شما چنین کاری را انجام دهد.
حتماً برای اصلاح این رفتار آسیب‌زننده، از همسرتان عذرخواهی کرده و این رفتار را ترک کنید. اگر او حس کند که شما متوجه ضربه خوردن روح او شده‌اید و درصدد اصلاح آن هستید، دلخوری او تبدیل به کینه‌ و سردی مزمن نخواهد شد.

اما یکی از عوامل بسیار مهم در بهبود روابط زن و مرد و نیز استحکام آن به‌کارگیری جملات زیبا و امیدبخش در زندگی مشترک است. مقاله زیر ذره بین گرفتن همسر میتوانید کمک بسزایی در زندگی شما داشته باشد . گاهی در خلوت خود فکر کنید و جملات متناسب با روحیه‌ی همسرتان بسازید و آنها را در مواقع حسّاس بر زبان جاری کنید.
جملات ساده امّا امیدبخش و لذّت‌بخش می‌تواند روابط شما را گرم و صمیمی نگه دارد. جملاتی مانند:

همه جوره قبولت دارم علایقت برام مهمه حرفهات همیشه آرومم میکنه خیلی زود دلتنگت میشم تحمّل دیدن ناراحتیت را ندارم دوست دارم با تو غذا بخورم و جملات دیگر…..امیدوارم این نوع رفتار ها مورد قبول شما باشد و شما میتوانید دیگر مقالات گروه سبک زندگی را مشاهده نمائید .

atarsina وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم