منوی دسته بندی

تفاوت دعا و طلسم

تفاوت دعا و طلسم

تفاوت بین دعا و طلسم

دعا به آیات شریف قرآن و ادعیه ائمه معصومین علیهم السلام گفته میشه ، و هر دعایی در رابطه با موضوع خاصی مکتوب میشه ، برای نوشتن دعا مطلقاً از همان آیات استفاده میکنیم و هیچ چیز اضافه و کم نمیشه.

مثلا برای باطل سحر ، آیات مربوط به باطل سحر در ساعت خاص و طبق عناصر شخصی نوشته میشه و همچنین دعاهای رزق و روزی ، مهر و محبت ، دفع همزاد و…. به همین منوال پیش میره.

طلسم از دو طریق به نقش در میاد:

۱_همان آیات شریف قرآن و ادعیه معصومین علیهم السلام تبدیل به اعداد میشه و با استفاده از اشکال هندسی و الواح به نقش در میاد.

مثلاً همان دعای باطل سحر یا رزق و روزی به روش های حروفی و عددی و یا با قلم عناصر طبیعی مکتوب میشه.

۲_طلسماتی که از قدیم الایام به وجود اومده و طبق دستورات خاص خودش نوشته میشه مثلاً طلسم شرف شمس ، طلسمات معروف شیخ بهایی و …

مهم ترین تفاوت بین دعاها و طلسمات در این هستش که طلسمات بر روی فلزات و سنگ های مخصوص حکاکی میشه مثل فلز طلا ، نقره ، برنج ، مس و هفت جوش و یا عقیق زرد و یاقوت و …

و همچنین میشه طلسمات رو بر ورق سفید با مرکب روحانی هم به نقش در آورد اما بر روی فلزات یا سنگ های مخصوص تاثیرات قوی تری داره.

دعا با بر ورق سفید و با مشک و زعفران یا همان مرکب روحانی نوشته
میشه.

دعاها چون بر روی ورق کاغذی نوشته میشه ممکنه که خیس بشه و یا در طی مدت زمانی زیاد نوشته ها کم رنگ بشه اما طلسمات هیچ زمان از بین نمیرن چون به صورت حکاکی به نقش در میاد.

نوشتن دعا و طلسمات بر روی پوست آهو در نسخه ها چندین سالهٕ گذشته بوده ، زمانی که ورق کاغذی وجود نداشت ، قطعاً شکار آهو و استفاده از پوستش برای دعا امر جایزی نیست! «السلام علیک یا ضامن آهو (ع) »

atarsina وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم